1 Mayıs 2014 Perşembe

Samsung'dan tarihi itiraf!

Galaxy S5 telefonlarında hata var!

Akıllı telefon üretiminde en çok tercih edilen markalardan biri olan ve Amerikan teknoloji devi Apple ile büyük bir rekabet içerisine giren Koreli teknoloji devi Samsung'dan yeni akıllı telefonu Galaxy S5 hakkında acı bir itiraf geldi.Koreli ünlü firma son çıkardıkları akıllı telefonu Galaxy S5'in kamera hatası olduğunu açıkladı. İnternethaber'e göre, Apple ile büyük bir rekabet içerisinde bulunan Koreli teknoloji devi Samsung'un piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefonu Galaxy S5'in 16 megapiksellik arka kamerasında birkaç sorun yaşandığı ve 2 megapiksellik ön kamerasında ise odaklayıcısında bir problem keşfedildiği ve bu yüzden fotoğrafların netlik sorunu yaşandığı belirtildi.

Samsung'dan yapılan açıklamaya göre yeni piyasaya sürülen Galaxy S5'lerdeki kamera sorunun tespit edildiği ve yaşanan kamera sorunun üretilen S5'lerin çok ufak bir yüzdesinde görüldüğü belirtilirken sorunun giderilmesi için önlemlerin alındığı belirtildi.

İlk olarak Verizon adlı teknolojik twitter adresinden yayınlanan Galaxy S5'in kamera problemi sosyal medyada büyük yankı uyandırırken tahminlere göre Samsung'un yaşanan bu sorundan dolayı büyük prestij kaybedeceği iddia edildi.

Android Magazine adlı İngiliz teknoloji dergisinin baş editörü Andy Betts'in Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy S5'in yaptığı analizde bir önceki telefonu Galaxy S4'e benzer özellikler içerdiği bazı yenilikler yapıldığı fakat Apple ile rekabet içerisinde olmak için yeterli olmadığı görüşünü belirtti.Samsung'un geçtiğimiz yılın Ocak-Mart aylarına göre Koreli firmanın kar oranında düşüş yaşadığı belirtilirken yaşanan kamera probleminin yılın 3. çeyreğindeki kar oranlarını etkileyeceği iddia edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder