26 Kasım 2014 Çarşamba

Galaxy A5 satışta..
Samsung A serisi ile kullanıcılarına alışılmadık bir tasarım sunuyor. Alışılmadık tasarım derken kısaca özetleyelim. Samsung tasarım anlamında genelde plastik aksam kullanmakta ve buda kullanıcılar açısında genelde ucuz olarak algılanmaktaydı.

Özellikle Apple tüketicinin beğenisini kazanan metal gövde ile bu konuda Samsung'un önünde.. Bunun farkında olan Samsung Çıkardığı Alpha ve Note 4 ile bu alanda iddaalı bir başlangıç yaptı ve bu başlangıcını A serisi ile devam ettirme peşinde.

Tamda burada A5 bu değişikliğin kapısını daha da aralayarak kullanıcılara bundan sonrasında Samsung'un tasarım anlayışı ile ilgili bilgi vermekte.Galaxy A5 5 inç 720p HD çözünürlüğü sunan Super Amoled ekran ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Tasarımı ile ön planda olan A5 6.7 mm inceliğe sahip.13 MP arka 5 MP ön kamera ve Full HD video çekim donanımına sahip.

1.2 GHz 4 çekirdekli 64 bit Qualcomm snapdragon 410 işlemci 2 GB Ram ile destekleniyor.2300 mAh batarya ile desteklenen A5 özellikle ön plana çıkarılan tasarımı ile dikkat çekiyor.

Çinde satışa sunulan A5 420$ fiyat ile tüketiciye sunuluyor. A5 ile beraber tanıtılan A3 de yakın zamanda teknoloji mağazalarında yerini alacak. A7 için ise herhangi bir net bilgi yok.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder