3 Mayıs 2016 Salı

LG G5 Özellikleri


LG nin yeni amiral gemisi G5 ülkemizde satışa sunuldu. LG yeni amiral gemisi için nasıl bir satış grafiği öngörüyor bilinmez fakat G4 modelinden sonra gelen LG G5 özellik anlamında kardeşi G4’e göre farklılıklar sunmasına rağmen tasarım ve fiyat açısından beklenen performansı verebilecek mi açıkçası tartışma konusu yapılabilir.
Avrupa pazarına çıkışından kısa bir süre sonra fiyatında 130€ indirime gidilmesi, aslında bu düşüncemizin çıkış noktası oldu. Ne olursa olsun LG, G serisinde yakaladığı satış grafiklerini düşürmemek için önümüzdeki süreçte mutlaka farklı ve agresif hareketler sergileyecektir.
Gekin kısaca LG G5’i beraber inceleyelim;
5.3″ büyüklüğünde QHD (2560*1440) çözünürlüklü 554PPS ekran kardeşi G4 ün 5.5″ lik ekranına göre biraz küçük olsada kaliteden ödün vermemiş.
Qualcomm Snapdragon 820 (Quad 2.15 GHz) işlemciye sahip olan G5 Android’in son sürümü Marshmallow 6.0.1 ile geliyor. İşlemci G5 te 4 GB Ram ile desteklenmiş. Ayrıca G5 de beşinci nesil LG UX kullanıcı arayüzü kullanılıyor.
4 farklı renk seçeneği sunan LG Tasarımcıları bu renkleri  Gümüş, Titan, Altın ve Pembe olarak kullanıcılarının beğenilerine sunmuşlar. 149.4 mm yükseklik 73.9 mm genişlik ve  7.3 mm kalınlığa sahip G5 159 Gram ağırlığında.
2800 mAh gücündeki batarya kullanım süresi olarak tatminkar bir performans sunuyor. Bunun yanında farklı bir tasarım ile gelen G5 alışılmışın dışında alt kısımdan çıkarılan bir batarya ya sahip.
Htc M8 ile başlayan çift kamera modasına LG mühendisleri de başvurmuş durumda. Arkada bulunan ana kamera 16 Megapiksel çözünürlüğünde. Arkadaki ikinci kamera ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde. Ana kamera  f/1.8 diyafram değerine sahip. Önde bulunan kamera ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde kaliteli Selfie çekimlerini destekliyor.
Kamera özellikleri ise istenenden fazlasını vermekte. Bu özelliklerin arasında Coğrafi konum etiketleme, Elle Odaklama, 78° lik geniş açı, Gülümseme yakalama, HDR, Hızlı Odaklama,İkinci Kamera ile Ekstra Geniş Açı 135°, Laser Auto-Focus,Optik Görüntü Sabitleyici, Otomatik odaklama,Panorama,Perde Hızı Kontrolü, Seri Çekim Modu, Sesli komut, Tam Manuel Kontrol, Yüz tanıma ve Zamanlayıcı sayabiliriz.
32 GB Dahili hafızaya sahip olan LG G5 alıştığımız üzere Micro SD Card desteği ile arttırılabilir hafızaya sahip.
Diğer Özellikleri:
LTE Desteği
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth: 4.2 BLE
USB: NFC, USB 2.0(3.0 Compatible) Type C
Quick Charge™ 3.0
Nano Sim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder